Зимовий період

ЗИМОВІ  РОЗВАГИ  І  БЕЗПЕКА ДИТИНИ.

Зима з її хуртовинами і морозами - тільки на перший погляд суворий час року. У дітей в цей час розваг хоч відбавляй. Ковзани, санки, лижі, та й просто гра в сніжки - ці розваги люблять усі. Але виявляється, звичайну прогулянку або катання з гори можна зробити ще веселіше. Головне - вибрати забаву цікавіше.

Вчимося правильно падати.

Зимові ігри без падінь не обходяться, а значить, правильно падати слід навчити навіть найменших. Дорослий пояснює дитині, що падати найкраще намагатися на бік, акуратно пом'якшуючи падіння руками і підгинаючи коліна. Краще не приземлятися на спину або вперед на руки. Знайдіть великий м'який замет і потренуйтеся сідати в нього таким чином. Малюк повинен не боятися падінь, а вміти правильно групуватися і уникати травм.

Діти і дорослі повинні пам'ятати:

- спуск зі сніжної або крижаної гірки не повинен виходити на проїжджу частину або вести до водойми з незміцнілим льодом. Не можна влаштовувати ігри на тонкому льоду.
- з самими маленькими дітьми краще кататися і грати в небагатолюдних місцях, при цьому маля весь час повинен бути на очах у батьків, щоб при необхідності вони завжди могли прийти на допомогу.
- вибираючи гірку, потрібно переконатися, що з-під снігу вздовж спуску не стирчать корчі або камені з гострими краями і що на шляху дитини не опиниться дерева чи стовпа.
- малюк не повинен підніматися на гору там, де спускаються інші хлопці. Інакше його можуть збити.
- не можна спускатися з гори, зчепивши кілька саней "паровозиком". Зустрівши яке-небудь перешкоду, ланки цієї конструкції почнуть врізатися один в одного, і дітлахи ризикують травмуватися.
- не варто й "загострювати" відчуття, катаючись з гірки головою вперед. Інакше у разі падіння дитина може отримати травму голови.
- кататися на санчатах по крижаній гірці теж не рекомендується, набагато безпечніше використовувати для цього спеціальні Ледянка.
- при грі в сніжки потрібно, перш за все берегти від "снарядів" обличчя.
- не можна кидатися сніжками з крижаною скоринкою і зледенілим шматочками снігу - затверділі "боєприпаси" можуть вдарити не слабкіше кругляка, і забава закінчиться травмою.
- дитину перед рухомим зимовим гулянням не потрібно одягати занадто тепло. Закутаний малюк дуже швидко спітніє і ризикує застудитися.
Засвоїли заходи безпеки - тепер можна йти грати.

На дорозі ожеледиця.

На крижаних доріжках.
і не йдеться і не їдеьтся,
Але зате - відмінно падається.

Чому ніхто не радіє? Дорослих і солідних людей ожеледь, звичайно ж, засмучує. А ось дітвора йому дуже навіть рада. Адже ковзати за прозорою гладі, намагаючись (або не дуже) утриматися на ногах - це так весело! Головне, щоб падати було не боляче. А вже якщо ігри які-небудь на льоду придумати ...

Для малюків.
Можна запропонувати дитині пройти по крижаній доріжці, пересуваючи по льоду ноги і намагаючись не впасти. Якщо малюк все-таки впаде, дорослі повинні підбадьорити його і допомогти піднятися самостійно.
Дорослі або старші діти беруть малюка з двох сторін за руки і прокочують по крижаній доріжці або щільно укоченому снігу.
Дитина пробує розбігтися (2-3 кроки) і проїхатися трохи по крижаній доріжці самостійно. Якщо малюків кілька,
можна влаштувати змагання, хто проскользить далі.
Малюк присідає і береться за товсту мотузку, складену петлею, яку тримає дорослий. Дорослий тягне його за мотузку, просуваючись уперед.
Освоївши горизонтальні поверхні, крихітка зможе самостійно кататися на ногах і по похилій крижаній гірці.

Для старших дітей завдання можуть бути такими:
Проїхати  вперед на прямих і зімкнутих ногах.
Проїхати боком на прямих і зімкнутих ногах.
Проїхати спиною на прямих і злегка розставлених ногах.
Проїхати, присівши навпочіпки.
Проїхати "ластівкою" (стоячи на одній прямій нозі і витягнувши іншу ).
Проїхати, тримаючи руки за головою.